Očista hrubého čreva v záujme zdravia

Očista hrubého čreva

Očista hrubého čreva v záujme zdravia

Očista hrubého čreva mi znela veľmi nepríjemne, akoby to bolo niečo strašidelné.  Myšlienka na ňu sa mi zdala absurdná, nahovárala som si, že som v poriadku a netreba ju. Zistila som však, že sa mýlim, lebo som sa čoraz ťažšie pohybovala, miestami sa mi objavili na tele aj vyrážky a zistila som, že sa nezmestím do šiat.
„Je načase s tým niečo robiť“ – pomyslela som si a zároveň som sa odhodlala, že sa porozprávam s kamarátkami, či nevedia niečo, čo by mi pomohlo.  Možno sa dá dačo urobiť, čo je málo bolestivé a účinná očista hrubého čreva nebude potrebná.  Nepripúšťala som si, že sa niečo deje s mojím telom, určite som len unavená z množstva práce.
Poobede ma čakajú kamarátky a vedela, som, že mi pomôžu. „No Eva, ty teda vyzeráš!“ ozvalo sa mi za chrbtom, keď som sa ponáhľala do kaviarne.
„Prosím ťa, čo je s tebou? Veď si ako mátoha,“ zavalila ma prúdom reči Jana, ktorú som si ani nevšimla. Pridala sa ku mne a pokračovala v rozprávaní, ktoré som ani nevnímala, znova sa ohlásili bolesti v podbrušku. Ledva som došla do kaviarne, kde ma už ostatné dievčatá čakali. Jana s a posadila tiež a hneď začali rozoberať, čo budem jesť, čo budem piť, kto ma bude kontrolovať. Samozrejme v záujme môjho zdravia, stihli dodať. Očista hrubého čreva bude zážitok, to mi bolo jasné.